Úterý, 6 června, 2023

Cukrfree: Život bez něj vám zaručí lepší náladu, hezčí tělo i pleť, dejte se na nový životní styl

I vy patříte mezi milovnice sladkého, nedáte dopustit na čokoládu, dezerty, či zmrzlinu? No zároveň neustále bojujete s problematickou pletí a nějakými kily navíc, kterých se neumíte zbavit? Pak je čas to změnit.

Pokud se i jen na měsíc vzdáte cukru, uvidíte množství benefitů na vlastním těle, ale i psychice. Ano, to všechno obyčejný cukr, ovlivňuje. Je však důležité zaměřit se i na ten, který se používá v polotovarech. Zkrátka, pokud chcete vidět výsledky, musíte to sledovat komplexně.

„Ze stravy třeba jednoznačně vyloučit hlavně bílý rafinovaný cukr, který se nachází v mnoha potravinách. Zapomeňte na jakékoliv sladkosti, zmrzlinu, pečivo, bílou mouku. Ženy by neměly sníst více než 5 malých kostek cukru denně. Právě bílý cukr se totiž v břišní oblasti nejvíce usazuje. Ve stravě si dopřejte proteiny, zdravé tuky, zeleninu a některé druhy ovoce, „vyvetľuje fitness trenér Milan Kožík.

 1. Změní se vaše nálada
  To, co cukr dokáže, je aktivovat hormony štěstí, v podstatě na počkání. Ale zároveň je dána fáze, velmi krátká a i když si myslíte, že čokoláda vás udělá šťastnějšími a zlepší vám náladu je to omyl. Tedy na prvních třicet minut ne.

Nepřehlédněte: Barevná manikúra k plavkám: Trendy odstíny, které jsou na léto 2021 v kurzu, vás potěší

No později upadnete spíše do ospalejšieho, pomašieho režimu a budete se cítit mnohem horší než předtím. Cukr jako takový, totiž dělá vše pro to, že ve vás vyvolá chronickou únavu. Stojí to na tom, že blokuje schopnost našeho těla zachovávat a udržovat zásoby energie.

 1. zredukovat svoji hmotnost
  Nebudeme si lhát ani přikrášlovat realitu. To, že je cukr návyková látka je zkrátka fakt. Pokud však snížíte jeho přijaté množtví, je přirozené, že se vám i upraví váha. Dokonce v průběhu týdne, to může být několik kilogramů. Ideální je nahradit ho výživovými potravinami jako jsou ořechy, vajíčka či tvaroh, které vás přirozeně zasytí, dodají vám energii, ale vaše tělo z nich profituje výrazně dlouhou dobu.
 2. Pleť projde absolutní obnovou
  Pokud vás trápí roky akné a žádné procedury, či krémy nezabírají, možná je čas podívat se do vlastního talíře. Právě to co jíme, totiž ve výrazné a značné míře ovlivňuje i kvalitu naší pleti. Je totiž prokázáno, že přebytek cukru, ubližuje tělu zevnitř. Nadměrné množství glukózy v organismu, se projeví suchou pokožkou a vyrážkami.
 3. Budete mít kvalitnější spánek
  Ano, i na kvalitu spánku, má denní příjem cukru značný vliv, ačkoliv si to nějak extra nepřipouštíme. Pokud si ho dopřejete v nějakých větších množstvích před spaním, může se stát, že budete mít skutečně přerušovaný a problematický spánek.

Inspirujte se: Fresh letní účesy. Toto léto jsou trendy zejména tyto dva střihy

Cukr totiž prokazatelně aktivuje a zapíná stresové hormony, což vede k poruchám spánkového režimu. Pokud ho vynecháte, je velká pravděpodobnost, že se vaše ponocování, či noční probouzení, ve výrazné míře eliminuje.

Další články autora

Komentář

Reklama

PR článek