Úterý, 6 června, 2023

Léčení podle hvězd

Astrologická medicína vyžadovala znát přesný čas, kdy pacient onemocněl. Díky těmto informacím a studiu nebes mohl lékař s matematickou přesností předpovědět průběh nemoci a vyhnout se nebezpečným tendencím.

Lékaři se řídili znalostí astrologických souvztažností mezi sedmi planetami, sedmi kovy a částmi těla. Lékaři mohli sestavovat retrospektivní horoskopy, aby určili konfigurace planet, které způsobily nemoci a epidemie.

Lékaři také museli do svých plánů léčby pacienta zahrnout astrologický koncept „léčivého měsíce“. Koncept kritických dnů lze vysledovat až k Hippokratovi (460-377 př. n. l.), který často označoval počet dní po začátku nemoci, v nichž se objevovala určitá znamení zvěrokruhu.


Tip pro hvězdnou svatbu: svatební oznámení s fotkou.


Nakonec se součástí astrologické medicíny staly výpočty zahrnující číselné vztahy mezi kalendářními daty, kritickými dny, pohyby Měsíce a příznivými a nepříznivými dny.

Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst o śpolečnosti About You, která prodává světoznámé módní značky  nebo zlatavém minerálu bismutu.

Další články autora

Komentář

Reklama

PR článek