Úterý, 6 června, 2023

Produkce ropy v USA pokračovala v dubnu v poklesu

Produkce ropy ve Spojených státech pokračovala v dubnu v poklesu, když se výrazně snížila těžba zejména na severu země. Uvedl to v pátek americký Federální úřad pro energetiku. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle úřadu dosáhla těžba ropy ve Spojených státech přibližně 11,6 milionu barelů denně (1 barel = 159 litrů). V předchozím měsíci představovala produkce téměř 11,7 milionu barelů/den. Produkce ropy, která se postupně zotavuje z důsledků pandemie nového koronaviru v předchozích letech, je stále výrazně pod úrovní před pandemie. V roce 2019 dosahovala těžba ropy v USA rekordních zhruba 12,3 milionu barelů denně.

Produkci v dubnu ovlivnila zejména těžba ve státě Severní Dakota na severozápadě USA. Dosáhla přibližně 900.000 barelů denně, což oproti předchozímu měsíci představuje pokles o 19,3 %. To byl nejslabší objem produkce od června 2020 a zároveň nejvýraznější meziměsíční pokles od května 2020.

silhouette of working oil pumps on sunset background

Opakem byla produkce v Novém Mexiku na jihozápadě USA. Zvýšila se o 2,7 % na 1,5 milionu barelů denně, což znamená nejvyšší produkci ropy ve státě v historii záznamů. Produkce v klíčovém ropném státě Texas vzrostla o 0,7 % na 5 milionů barelů/den. To představuje nejvyšší produkci od dubna 2020.

Další články autora

Komentář

Reklama

PR článek