Úterý, 6 června, 2023

Srovnání VPN VyprVPN versus Seed4Me VPN: Jaká VPN je lepší?

Která ze dvou VPN je lepší: VyprVPN, nebo se spíše vyplatí Seed4me VPN? Vlastnosti obou VPN jsme vzájemně porovnali, rozdali body a dopadlo to 7,8/10 – 6,6/10.

Rychlost VyprVPN : Seed4Me VPN, kdo je rychlejší?

Přenosová rychlost je jedním z nejdůležitějších parametrů VPN, nevyjímaje VyprVPN a Seed4me VPN.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 88 Mb/s, porovnávaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 48 Mb/s. VyprVPN se ukázala o 40 Mb/s rychlejší oproti Seed4Me VPN.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u VyprVPN činil 72 Mb/s. Seed4Me VPN jsme v průměru naměřili 33 Mb/s. Je tedy o 39 Mb/s pomalejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 36 ms. Čas odezvy u Seed4me skript odhalil 11 ms. Čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, takže VyprVPN byla o 25 ms lepší.

Bodové ohodnocení VyprVPN – Seed4.Me činí 7 /10 – 4/10.

Podaří se VyprVPN streamovat Netflix?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, VyprVPN tuto schopnost dokáže. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, Seed4me VPN zahraniční Netflix odblokovat nedokáže.

VPN lze použít také pro odblokování videí běžně na YouTube blokovaných, přičemž, Seed4Me takovou dovednost má. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube obsahuje.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a Tor. Pro představu VyprVPN nabízí ochranu před DNS úniky a Seed4Me například nenabízí zařazení stránek na whitelist.

V hodnocení funkcí je celkové skóre 8 /10 : 5/10.

Jak si vede VyprVPN v nabídce počtu serverů a zemí?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, VyprVPN udává 700 serverů, v katalogu Seed4.me VPN je uvedeno 150 serverů. První z dua tak má o 550 víc .

Podobně důležitý je počet zemí, u Seed4me během psaní článku byl 28. Porovnávaná VPN má 64, čili o 36 víc. V této disciplíně tak vítězí .

Významný je také počet současně připojitelných zařízení, kterých VyprVPN připojí 5. Seed4me VPN v jeden moment povolí připojit neomezeně zařízení. Parametry dalších služeb najdete v článku nejlepší VPN zdarma.

Jaké platformy podporuje VyprVPN a jaké nabízí Seed4me VPN?

Při výběru VPN je třeba zkontrolovat podporovaná zařízení, VyprVPN podporuje Android, pokrývá iOS. Srovnávaná VPN Seed4.Me VPN iOS pokrývá, zařízení s Androidem dokáže krýt.

Za zmínku stojí také informace o sídle VPN, neboť tamní legislativou se řídí případné sdílení informací o uživatelích s policií. VyprVPN má kořeny ve Švýcarsku. Druhá z VPN v našem porovnání sídlí v USA.

Služba VyprVPN není k mání v českém překladu, Seed4.me VPN česky taky nastavit nelze.

V hodnocení platforem dosáhla VyprVPN skóre 9/10 a Seed4.Me získává 9/10.

Cena v akci VyprVPN : Seed4Me

Seed4Me lze objednat od 74 Kč měsíčně, druhou VPN si můžete objednat již od 206 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 7/10 pro první ze srovnávaných služeb a 5 /10 pro druhou VPN ze srovnání.

Další články autora

Komentář

Reklama

PR článek